crkite.com

crkite.com

Miért Támad A Kutya A Gazdára

Thursday, 21-Apr-22 20:22:10 UTC
  1. Mit csináltál? – Kutyafuttában

– Kutyaharapás esetén a legfontosabb tudnivalónk, hogy az állat be lett-e oltva az elmúlt egy évben. Amennyiben igen, az az egyszerűbb eset, ilyenkor a sebet ellátják, de más teendője nincs az orvosnak. Amennyiben nem bizonyított az oltás, egy injekciós kúrát rendelnek el a sérült személynek, ami jelenleg öt injekció, melyet három napon belül adnak be. Ez régen eléggé fájdalmas volt, hiszen a hasüregbe injekcióztak, de manapság már ezt is az izomba fecskendezik, ami valamivel enyhébb fájdalommal jár azért. – Mi történik a kutyával a harapást követően? – Az orvosnak kötelessége jelenteni az esetet az állategészségügyi hivatalnak, akik ezt követően értesítik a területileg illetékes hatósági állatorvost. Az állatokat ilyen esetben 14 napos megfigyelés alá helyezik, ezt követően döntenek a sorsukról. Elsősorban a veszettség a döntő tényező ezeknél az állatoknál. – Melyek a veszettség legfőbb jelei? – Legyen szó akár rókáról – náluk a legelterjedtebb -, akár kutyáról, vagy macskáról, minden esetben alapvető jellemző, hogy teljesen megváltozik a viselkedésük.

Mit csináltál? – Kutyafuttában

miért támad a kutya a gazdára 6

Ilyenkor a kisebb kutyát vegyük fel és rejtsük el, mert például egy kistermetű Yorki gerincét könnyen eltörheti egy nagyobb testű kutya. Ha a kedvencünk nagyobb méretű (pláne ha hosszabb szőrű is), akkor nagyobb az esélye a küzdelemben, de azért ha lehet, kerüljük el, akadályozzuk meg az ádáz viaskodást. A támadó kutya póráz, szájkosár és természetesen gazda nélkül jelenik meg. Ha nem sikerül elejét venni a támadásnak, akkor engedjük el pórázról a saját kutyánkat, hogy az ne gátolja a védekezésben, és semmi esetre se avatkozzunk be puszta kézzel a verekedő kutyák küzdelmébe, mert mi magunk is megsérülhetünk. Ha van a közelben egy vödör víz, az hatásos szokott lenni: egyszerűen csak le kell önteni vagy slaggal lelocsolni az állatokat. Amennyiben ez a megoldás nem járható, akkor nem árt, ha gázsprayt hordunk magunknál ilyen esetekre. Ha bekövetkezik a legrosszabb, és mind minket, mind a kutyánkat megharapta a támadó kutya, akkor a következőt kell tenni. Ha sikerül a kutya gazdáját megtalálni, akkor mindenképpen el kell kérni tőle a kutya hitelesített, sorszámozott oltási könyvét, és megnézni benne, hogy mikor volt utoljára beoltva veszettség ellen.

Ha jön a sétaidő is, csak emeljük le a nyakörvet, pórázt, és hagyjuk, hogy odajöjjön a kutya. A séta során ne adjunk vezényszavakat, maximum kézjelzéseket! Ügyeljünk rá, hogy végig a mi akaratunk érvényesüljön, láb mellett jöjjön a kutya. Általános kérdés, hogy meddig tartson a haragunk, amíg nem szólunk az ebhez?! Nos, addig semmiképp ne, amíg a harag bennünk van, és ne akkor, amikor a kutya akarja, hogy vége legyen, azaz a kutya puncsolásának, nem dőlünk be. Amikor a harag elszáll és mérlegeltük mi-miért történhetett, utána szépen fokozatosan kezdjünk el újra ismerkedni a kutyánkkal. Először csak ránézni többször, majd szigorúan csak a parancsokat adni és, ha látjuk, kutyánk úgy engedelmeskedik, mint a kis angyal, jöhet a simogatás. Én, napszaktól függően, azt ajánlom, egyet feltétlenül aludjunk rá. Azaz, ha délelőtt, vagy este is történt a haragot kiváltó eset, csak másnap bocsássunk meg a neveletlen ebnek. A kulcsszó az előbbi mondatban, a neveletlen eben volt. Hiszen a tiszteletet mindenkinek ki kell érdemelnie, ha kutyánk ránk támad, nem tisztel minket, ekkor pedig érdemes higgadt fejjel átgondolni, miért alakulhatott ki ez a helyzetet, majd változtatni rajta.

Az igazi probléma akkor áll elő, ha eljutunk oda, hogy dühösen kérdezzük meg kedvencünktől, hogy "mit csináltál? " Például mert kiszalad az útra az autók elé, vagy megeszik valami bűzlő, romlandó, legyekkel teli dolgot a földről, vagy neki megy egy másik kutyának, vagy ami a leges legnagyobb bűn, megmorogja, akár meg is kapja saját gazdáját. Ha egy eb nem tiszteli tulajdonosát és látványosan ellene fordul, ha védekezésből is, az szinte megbocsáthatatlan bűn. Egy kutya, ha jól neveljük soha, de soha nem moroghatja, vagy sértheti meg gazdája testi épségét. Arról nem beszélve, hogy lelkileg mennyire összetör ilyen esetben az ember. Lehet, hogy csak megfogjuk a kutya grabancát, ami nem kellemes neki, és ebből kifordulva kap oda a kézhez, lehet, hogy fáj neki, ahogy oda nyúlunk és azért morog, ennek ellenére, ezt a viselkedést nem lehet büntetés nélkül hagyni. Verni, soha ne verjük meg kutyánkat, még ezért se, azzal csak félelmet és haragot váltunk ki belőle, az pedig kapcsolatunk távolabbi jövőjét gyökeresen megváltoztathatja.

  1. Miért támad a kutya a gazdára tv
  2. Miért támad emberre egy kutya? - Infostart.hu
  3. Trollvadászok 1. évad 1. rész - indavideo.hu

Az oltás 365 napig, azaz 1 évig érvényes. Figyelem! Ha az oltási könyv nem sorszámozott (2010. január 1-től minden kutya könyvét sorszámozottra kell lecserélnie a kezelő állatorvosnak), vagy ha a beírás nem hiteles, nincs lepecsételve vagy aláírva, akkor a könyv sem hiteles, és nem lehet elfogadni. Ha megvan az oltás, akkor megnyugodhatunk, de ha a kutyának nincs meg a gazdája vagy az oltási könyv nem érvényes, akkor mindenképpen el kell menni a körzeti orvoshoz, aki eldönti, hogy beadatja-e nekünk a tetanusz, illetve a veszettség elleni oltást. Ha a kutyánk sérült meg, akkor minél előbb keressük fel állatorvosunkat, aki ellátja az ebet, majd kérjünk tőle számlát, amelyet a támadó kutya gazdájának bemutatva jogosan követelhetjük tőle (sűrű bocsánatkérése mellett) az állatorvosi költségek rendezését.

Egy kutya jellemét alapvetően két körülmény határozza meg: egyrészt az, hogy milyen genetikai hátteret örökölt, másrészt pedig az, hogy milyen módon bántak vele a gazdái. Egy stabil idegrendszerű kutya is "bekattanhat", ha nem törődnek vele, egész nap rövid pórázra kötve kell élnie ingerszegény környezetben, vagy épp ellenkezőleg, ha bántják, heccelik, állandóan zaklatják. A történet fordítottja is igaz: egy ingerlékeny, támadó kedvű vagy ideggyenge kutya is "normálissá" válhat megfelelő kezekben. A tiltás ellenére még mindig előfordulnak kutyaviadalok, ahol "harci kutyákat" eresztenek egymásra pénznyeremények céljából. És ha a kutya már nem nyer vagy kiöregedett a versenyből, egyszerűen megszabadulnak tőle. A pitbull és keverékeinek tartását, tenyésztését betiltották, de lényegében kiskapu maradt az, hogy a pitbull pontos fajtaleírása nem történt meg. A harci kutyák alapból ember és gyerek mellett nagyon is biztonságosan viselkednek, hiszen fájdalomtűrésük jobb, egy esetleges farok- vagy fülhúzásért nem kapnak olyan hamar oda.

A kutya állat. Én se félnék, soha a kutyáimtól, teljesen jólnevelt, barátságos, kiképzett állatok. De állatok. Előfordult, hogy fájdalmában rákapott a kezemre, észrevette, hogy mit csinál, le is állította a harapást, de sz ösztönből elindult. És előfordult, hogy más kutya megtámadta a kutyámat, közéjükmentem, lehúztam az idegen kutyát az enyémről és akkor is oda akart kapni, mert igazságtalannak érezte, hogy megtiltom, hogy megvédje magát. Megint leállította a mozdulatot, de az elindult. Tehát ezekben az esetekben elindult egy ösztönös reakció, de a kutya annyira jólnevelt, hoyg leállította. Előfordulhat, hogy akkora a fájdalom, vagy olyan dühös, hogy később áll le. Vagy pl csak egy gyerek van vele, aki az első reakcióra nem változatat a viselkedésén és a kutya begorombul. Tehát nem félek a kutyáimtól, de tudom, hogy állatok. Hűségesek de nem emberi módon szeretnek, szót fogadnak, mert alám rangsorolják magukat, de nem azért, hogy megháláljanak valamit. Figyelek rájuk és kisgyerekkel nem hagyom őket egyedül.

Honnan tudjuk, hogy a kutya támadni készül? A teste megfeszül, szőre egész testén égnek áll, szemét összehúzza és mereven figyeli áldozatát, füleit és farkát felszegi, állkapcsa szinte görcsösen összeszorul, míközben ínyét felhúzva rémisztően vicsorít. Honnan tudjuk, hogy a kutya támadni fog? A kutyákkal való érintkezés alapvető etikettjét kinológusok szedték össze nekünk, kétlábúaknak: Ha egy kutya nekünk támad, az első és legfontosabb, hogy próbáljuk megőrizni hidegvérünket, ne essünk kétségbe! Ne fordítsunk hátat a kutyának, és ne szaladjunk el. A támadást lehetőleg szemtől-szemben fogadjuk, próbáljunk úgy helyezkedni, hogy a kutya ne támadhasson oldalról, pláne ne kerülhessen a hátunk mögé Csendesen, nyugodtan beszéljünk hozzá, ezzel megzavarhatjuk, kizökkenthetjük. A kistermetű, vagy keverék kutyákhoz rekedtes, alacsony frekvenciájú hangon beszéljünk, ugyanis ezt a kutya figyelmeztető morgásként értelmezi. Tegyünk felé egy gyors, váratlan lépést. Ezt a kutya támadásnak veszi, és elfut (kivéve a szolgálati kutyákat, velük szemben inkább ne próbálkozzunk ilyesmivel).

nav-online-számla-rendszer-regisztráció